Zabıta Müdürlüğümüz, ilçenin düzenini muhafaza eden, ilçe halkının esenlik, sağlık ve huzurunu koruyan yetkili organlardan ve 5393,  5216 sayılı yasalardan aldığı sorumluluk anlayışı ile ilçe halkına etkin verimli çağdaş bir yaklaşım içerisinde hizmetlerini sürdürmektedir.

Zabıta Müdürlüğümüz hizmetlerini sunarken modern araç ve gereçlerden faydalanmaktadır. Vatandaşlardan gelen şikayet, talep ve öneriler Başkanlığımız iletişim merkezinden Zabıta Müdürlüğümüze gönderilmektedir. Gelen talepler ve gelen şikayetlere en kısa sürede bakılarak olumsuzluklar giderilerek iletişim merkezine gönderilmektedir. Ayrıca telefon yoluyla gelen şikayet ve istekler Telsiz iletişimi ile de anında ekiplere bildirilmektedir.

Başta Belediye emir ve yasaklarını takip etmek,  halkın sağlık ve selametini kanun ve yönetmeliklerin verdiği yetkiler çerçevesinde korumak kollamakla yükümlü olan birimimiz bunların yanı sıra; sıhhi ve gayri sıhhi işyerleri ile umuma açık istirahat ve eğlence  yerlerine denetlemek. Belediye zabıta talimatnamesi, kabahatler kanunu ve diğer kanun ve yönetmeliklerin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek başlıca hizmetlerimiz ve görevlerimiz arasındadır. Bu bağlamda Belediye Başkanımız Sn. Muammer YANIK’ın çağdaş anlayışı ve desteği doğrultusunda ilçe sakinlerimizin kentsel yaşamlarını daha modern seviyeye yükseltmek  amacıyla çalışmalarımız sürekli devam etmekte olup, daha iyi daha güzeli yakalamak için gayret gösteren tüm personelimle birlikte aynı görev azmi ve heyecanı ile çalışmalarımızın devam edeceğini belirtir.

Saygılar sunarım


Web Tasarım ve Programlama Tasarım ve Programlama
Bozkurt Belediye Başkanı

Bozkurt Belediye Başkanı

Muammer YANIK
Bozkurt Belediye Başkanı

Bozkurt Belediye Başkanı

Muammer YANIK