Okullar Hazır, Öğrenciler Hazır, Öğretmenler Hazır

04 Ekim 2021 17:06 Bozkurt Belediyesi 360

Bozkurt’ta yüz yüze eğitim bugün düzenlenen törenle başladı.

Fatih İlkokulu ve Bozkurt Ortaokulu bahçesinde, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı'nın okumasıyla başlayan törende öğrencilere Türk bayrağı dağıtıldı.
Kastamonu Valimiz Avni Çakır, törende yaptığı konuşmada Bozkurt'un büyük bir afet yaşadığına işaret etti.
O günlerin geride kalmasını istediklerini ifade eden Çakır, "Maalesef yaşamış olduğumuz ve hepimizi derinden etkileyen o günlere sizleri götürmek istemiyorum ama hepiniz çok zorlu bir süreçten geçtiniz. Bu süreçte arkadaşlarınızdan, öğretmenlerinizden, büyüklerinizden ve tanıdıklarınızdan kayıplar oldu." dedi.
Öğrencilere başarılar dileyen Çakır, "Sizlerin arkadaşlarınızla, sınıfla buluşmayı ne kadar çok özlediğinizi çok iyi biliyorum. Yeni eğitim öğretim yılı hepimize, ülkemize Bozkurt'umuza hayırlı uğurlu olsun." ifadelerini kullandı.
Bozkurt Kaymakamı Murat Atıcı da konuşmasında,  Tüm okulların taşımalı kapsamına aldıklarını belirterek, ilçemizde Anaokulunda 30 öğrencimiz, İlkokulda 230 öğrencimiz, Ortaokul’da 200 öğrencimiz İmam hatip lisesinde 40, İmam hatip Ortaokulunda 75, Çok Programlı Anadolu Lisesinde 100 olmak üzere 130 öğretmen ve çalışanımızla İnşallah yeni eğitim yılımızı çok başarılı bir şekilde geçireceğiz diye konuştu.
Okulda düzenlenen törende konuşan Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, Bozkurt’a 12 derslikli Bozkurt Ortaokulu, 100 yataklı pansiyon binası ve 4 derslikli Anaokulu yapılacağını vurgulayarak, “Milli Eğitim Bakanlığının özel izni ile Bozkurt’taki tüm öğrencilerin taşıma kapsamına alındığını Bozkurt Merkez ve köylerde ikamet eden tüm öğrencileri 40 taşımalı servis aracı ile okullarına ulaştırılacaklarını söyledi.
Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu.
Dördüncü sınıf öğrencilerinin okula yeni başlayan öğrencilere "hoş geldiniz" çiçeğini vermesinin ardından jandarma iz takip köpeğinin gösterisi sunuldu.
Vali Avni Çakır tarafından ilk ders zilinin çalınmasıyla öğrenciler, sınıflarına girdi.

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.