İlçemizde Son Durum (3 Eylül 2021)

21 Eylül 2021 15:13 Bozkurt Belediyesi 88

Bozkurt’ta 11 Ağustos’ta meydana gelen sel felaketinin üzerinden 23 gün geçmesine rağmen afetin izlerinin silinmesi için hız kesmeden devam ediyor.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Bozkurt’a gelerek "geçmiş olsun" ziyaretinde bulundu.
Afet Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret eden Tatar'ı İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Kastamonu Valisi Avni Çakır, AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Bozkurt Kaymakamı Murat Atıcı, Bozkurt Belediye Başkanı Muammer Yanık, AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü ve bazı kurum temsilcileri karşıladı.
Afet Koordinasyon Merkezi'nde çalışmalar hakkında bilgi alan Tatar, daha sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte sahada incelemeler yaptı. Ezine Çayı'nın kenarındaki yıkılan apartmanların bulunduğu alanı gezen Tatar, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Temizlik çalışmalarına katılan askerlerle de fotoğraf çektirip bir süre sohbet eden Tatar, ilçede yardım faaliyetlerini sürdüren ekipleri de ziyaret etti.
Öte yandan 23 gün aradan sonra balçık ve çamurdan temizlenen matador ekmek fırında ekmek üretimine başlandı. Türk Kızılay'ının destekleriyle pişirilen ekmekler, ücretsiz bir şekilde halka dağıtılıyor.

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.